Philodendron micans

20

Philodendrony sú v rastlinárskych kruhoch známe ako rastliny so skvelou výdržou a jednoduchou starostlivosťou. Pôvod majú v Strednej a Južnej Amerike, kde ich nájdete v obrovskom množstve rôznych variácií. Vôbec sa však netreba báť, že by sa tejto rastline u vás nedarilo, v podmienkach európskych domácností sa cíti dobre, dokonca jej postačí aj tienistý roh miestnosti. Jednoducho ideálna rastlina!

Philodendron Micans je na rozdiel od svojich väčších súrodencov pomerne kompaktnou rastlinou. Jeho listy v tvare srdca sú pomerne drobné, no za to si vás získajú tmavozeleným sfarbením pripomínajúcim perleť a zamatovým povrchom. Micans je teda veľmi elegantnou ťahavou rastlinkou, ktorá sa hodí na policu alebo do závesného kvetináča v ktorejkoľvek miestnosti. Je totiž veľmi nenáročná na starostlivosť, no zároveň veľmi vzácna.

Starostlivosť

  • Philodendron nemá rád priame slnko, zvládne aj tmavší roh, no čím viac svetla, tým viac vynikne farebná časť jeho listov.
  • Pôdu udržiavajte vlhkú, nemala by preschnúť. Na jar a v lete pravidelne sprejujte listy odstátou vodou.
  • Ideálna teplota v miestnosti je 18 – 22 stupňov.
  • Hnojivo môžete aplikovať dvakrát mesačne.

Dôležité info a veľkosť

  • Rastlina je toxická pre domácich miláčikov. 
  • V ponuke máme momentálne rastlinky s dĺžkou cca 40 cm od vrchného okraja kvetináča.

Poznámka: rastlinu predávame v plastovom kvetináči, určite sa k nej ale hodí aj štýlovejší, pozrite sa preto na našu ponuku kvetináčov.

Na sklade

Philodendron micans

20